logo

Wsuwki gwintowane do rur to bezkonkurencyjne rozwiązanie do tworzenia gwintu w końcówkach rur okrągłych oraz kwadratowych.

Wsuwki dostępne są w szerokiej konfiguracji rozmiarów oraz modeli - kołnierzowych i bez kołnierzowych. Zaletą jest dopasowanie do wnętrza rury, radząc sobie z nierównościami czy też nieregularną średnicą np. w przypadku wcześniejszego spawania.

Łatwe w montażu oraz kosztowo efektywne rozwiązanie. Montaż odbywa się po przez wciśnięcie, redukując koszty związane ze spawaniem. Po zamontowaniu zalecane jest unikanie procesów galwanizacyjnych oraz procesów bazujących na obróbce cieplnej. Mogą one wpłynąć niekorzystnie na parametry produktu.

Przy wsuwkach z kołnierzem zalecane jest używanie nakrętki blokującej. Wsuwki bez kołnierza znajda rozwiązanie gdzie nie występuje zbyt duża siła nacisku. Brak kołnierza sprawia, że wsuwka może być wsunięta na dowolna głębokość.

Seria wsuwek z kołnierzem idealnie nada się tam gdzie spodziewana jest duża siła nacisku. Rura bowiem osadza się na kołnierzu, który blokuje możliwość wsunięcia się wsuwki do wnętrza rury, tworząc tym sam blokadę. Często stosowana jest do montażu ślizgaczy czy kółek.